Koha më e mirë e vitit për të zgjedhur një pamje minimale, natyrore dhe gati “të zhveshur” të përbërjes, nuk është askush tjetër përveç Verës. Duke thënë “natyrore” nuk do të thotë të harrojmë përbërjen plotësisht. Çelësi është të zgjidhni produktet e duhura dhe të ndiqni këshilla dhe truket për një pamje të bukur “natyrale” të verës.

Sytë

Iluminator:  Hije e gabuar në vend që të mbulojë të metat, madje mund të nxjerrë në pah ndonjë papërsosmëri. Zgjidhni një korrektor të lëngshëm me krem për të ndriçuar zonën e syve. Nëse nuk mund të gjeni hijen e përsosur, mund të kombinoni dy nuanca për një rezultat perfekt.
Sytë e ndritshëm: Arma juaj e fshehtë për t’i bërë sytë të duken më të ndritshëm dhe më të mëdhenj është një laps për sytë në një hije ngjyrë bezhë që do ta vendosni brenda kapakut të poshtëm.
Qerpikët e syve: Zgjidhni një kafe kumbulle të errët në vend të një bojë për vetulla të zezë për një rezultat më natyral.

 

FYTYRE

Hidratoni: Gjithmonë përgatisni lëkurën tuaj me një krem ​​dite hidratues, që do të ndihmojë fondatinën tuaj të duket më e errët dhe natyrale.

Përgatitja: Një abetare është produkti perfekt për një aplikim themeli të përsosur.

TF SPF: Në vend të fondatinës, përdorni një krem ​​të lyer me SPF për një rezultat më rinor dhe natyral.

Blush, Bronzer & Highligher: Vendosni një skuqje në një hije bukuroshe duke filluar nga faqet dhe butësisht drejt mollëzave. Shtoni pak bronzues në të gjithë fytyrën tuaj për të forcuar nxirjen tuaj natyrale. Përfundoni pamjen tuaj me gëlqere natyrale për shkëlqim shtesë!

 

BUZET

Moisturize: Kjo kohë e vitit balsamet e buzëve janë të rëndësisë më të madhe për të mbajtur buzët tuaja të mbrojtura dhe të hidratuara gjatë gjithë ditës. Shkëlqim buzësh në vend të Buzëkuqit: Shmangni buzëkuqët mat që mund ta bëjnë pamjen e përgjithshme “të rëndë”. Zgjidhni një cilësi të lehtë me shkëlqim.